O klube

V roku 1992 bol v Brezne založený prvý Karate klub, ktorý fungoval s názvom Karate klub Mostáreň Brezno.  Zakladateľom a zároveň hlavným trénerom bol Milan Piliar. Spolu s ním sa tomuto športu venovali aj ďalší tréneri a to Peter Jenča, a  Dušan Šarik. Už v prvých rokoch svojej existencie žali  úspechy a vo svojich radoch mali medailistov z majstrovstiev Slovenska, ako aj medailistov ČSFR.  Milan Piliar bol majster ČSFR v družstvách, Peter Jenča vicemajster ČSFR v jednotlivcoch, vicemajstri Slovenskej republiky Dušan Šarik, Peter Jenča a Stano Kurek.

Už vtedy sa klub venoval mládeži, kde najväčšie úspechy a vstup k najlepším v reprezentácii si vybojovali Dominika Ťažká a Lukáš Kučerák.

V roku 1995 hlavný tréner Milan Piliar tragicky zahynul a tak sa klub premenoval na  Karate klub Milana Piliara Brezno. Predsedom sa stal Peter Jenča.

Momentálne v klube pôsobí 6 kvalifikovaných trénerov – Mgr. Peter Jenča, Mgr. Monika Jenčová Ing. Jozef Michalík,Mgr. Andrea Tapajčíková, Iveta Rusková a Miarián Mirilovič.

V klube bolo vychovaných 9 reprezentantov Slovenskej republiky, ktorí získali na medzinárodných turnajoch veľké úspechy ako napríklad majster Európy, vicemajster Európy, medailové umiestnenia zo svetových pohárov, európskych pohárov a nemalý počet medailí    z Majstrovstiev Slovenska. Momentálne v klube trénuje 5 reprezentantov Slovenskej republiky, ktorí bojujú o účasť Majstrovstvá Európy, ako aj Majstrovstvách sveta. Keďže karate sa stalo olympijským športom (Tokio 2020) a aj naša príprava je zameraná na vrcholné súťaže.

V klube sa venujeme detičkám už od 4 rokov v prípravke s názvom KARAŤÁČIK. Máme pretekárku ktorá vo svojich 5 rokoch získala titul Majsterky Slovenska v kata a Vicemajsterky Slovenska v kumite.  Celkovo máme 33 registrovaných pretekárov a našom klube trénuje celkovo až 70 členov v rôznom veku.

Veľmi dôležitou osobou je Mgr. Andrea Tapajčíková, ktorá sa zároveň stará o naše zdravie nakoľko je veľmi šikovná fyzioterapeutka.