Dva cenné kovy z ME v Karate a dva tituly Majsterky a vicemajsterky Slovenska pre Brezno

V mesiaci máj sa členovia Karate Klubu MP Brezno nezastavili. Každý víkend sa zúčastnili súťaží, s ktorých nám domov doviezli 3 x zlato, 3 x striebro a 6 x bronz.  Hneď v prvý víkend 06.05.2017 si v Žiari nad Hronom boli porovnať svoje schopnosti so svojimi rovesníkmi najmenší členovia klubu. Alexa Michal, Čellár Matej, Chovanec Martin, Kán Matúš, Lamoš Beňovský Adam, Medveďová Paula, Szaboová Natália, prvým šťastie neprialo ale Budovcová Katarína skončila na 3 mieste,  Komorová Martina 3 miesto, Kupec Lukáš 3 miesto a Jenčová Petra bola z nich najúspešnejšia, svojim súperkám nedala možnosť vyhrať ani v Kata a ani v Kumite a vybojovala si dve víťazstvá a jedno tretie miesto v agility.

14.05.2017 sa uskutočnili v Košiciach majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov, na ktoré si museli deti vybojovať postup cez tri kolá Slovenského pohára alebo cez regionálne majstrovstvá. Petra Jenčová, Martina Komorová a Martin Chovanec reprezentovali náš klub. V kata Maťo prehral v prvom kole, Maťa prešla až do tretieho kola, kde prehrala a následne bojovala o tretie miesto, kde prehrala a skončila ako piata. Peťa štartovala najskôr v kata, kde skončila na 7 mieste. Taktiež štartovala v kumite, kde sa prebojovala až do finále. Tu sa stretla so svojou stálou rivalkou z Popradského klubu, s ktorou prehrala a Peťa sa stala vicemajsterkou Slovenska.

28.05.2017 sa v Šuranoch konali Majstrovstvá Slovenska v Šito-ryu. Tu zabojovali najmä naši starší pretekári. Marek Dunajský po ťažkých zápasoch skončil na bronzovej priečke a Tatiana Tapajčíkova zdolala vo finále pretekárku z Košíc a stala sa Majsterka Slovenska v kumite.

10.06.2017 sme navštívili metropolu východu Košice, kde sa konali Majstrovstvá Slovenska v Goju-ryu. Na súťaži sa zúčastnili 4 pretekári Dundovič Jakub, Tapajčíková Tatiana, Ťažká Terézia a Gilla Matúš. Matúš prehral o tretie miesto a skončil   na 5 mieste. Jakub si vybojoval tretiu priečku a naše dievčatá sa prebojovali až do finále, kde svoje súperky nevedeli poraziť a skončili ako Vicemajsterky Slovenska v štýle Goju-ryu. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu klubu a mesta Brezna.

V Nových Zámkoch sa dňa 17.06.2017 konali Majstrovstvá Európy Shito Ryu Federácie. Marek Dunajský reprezentoval slovenskú republiku v kategórii master nad 35 rokov. V prvom kole nastúpil proti reprezentantovi španielska, ktorému podľahol a ďalej už nezápasil. Z nášho klubu ešte hájila farby Slovenska Tatiana Tapajčíková, ktorá zápasila v kategórii ženy +60 kg. Postup do finále prehrala s reprezentantkou Rumunska ale v zápase o 3 miesto už nenechala nič na náhodu a výhrou nad ruskou pretekárkou si domov priniesla bronzovú medailu.

Ďakujeme naším pretekárom za vynikajúce výsledky za reprezentovanie klubu ako aj mesta a v nekonečnom rade aj reprezentáciu Slovenskej republiky.

 

 • Čo nás čaká

 • august 2019
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « sep    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031