Karatisti MP Brezno na World Karate Cup

11.4.2015 sa v Myjave konalo 3 kolo Slovenského pohára mládeže, kde si Terezka Ťažká vybojovala striebornú medailu a potvrdila si vedúcu pozíciu v celkovom poradí Slovenského pohára. Nasledovali dva týždne príprav a 25-26.4.2015 breznianski karatisti vycestovali do českého Hradca Králove. Grand Prix Hradec Králové je zaradená do série svetového pohára. Za účasti 12 štátov a 1299 pretekárov sa naši pretekári nestratili. V kumite Tatiana Tapajčíková nastúpila v kategórii junioriek o 3 miesto proti českej reprezentantke, kde v úvode zápasu vyhrávala 2:0 no česká reprezentantka otočila zápas a nakoniec Tatiana skončila na 5 mieste. Terézia Ťažká taktiež prešla cez súperky až o boj o 3 miesto v kategórii starších žiačok, kde sa Terezke nepodarilo zápas  dotiahnuť do víťazného konca a prehrala s českou reprezentantkou 3:2 a skončila na 5 mieste. Martin Bukovský skončil v kumite v kategórii starší žiaci  na 9 mieste a Jakub Dundovič v kategórii mladších žiakov vypadol v prvom kole. Lenka Ťažká reprezentovala výber Stredoslovenského zväzu a v kategórii kumite jednotlivcov si  medzi juniorkami vybojovala 3 miesto. Lenka nastúpila aj do tímov, kde vo finále vyhrali nad reprezentantkami Egypta a doviezli domov zlato. Ďakujeme za reprezentovanie klubu a mesta Brezna. Držíme palce mladým pretekárom na nasledujúcich M SR a to 16.5.2015 v Sabinove.