MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY DETÍ a ŽIAKOV 2015 JEDNOTLIVCOV, DRUŽSTIEV a KARATE AGILITY.

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v karate sa konali 16.mája 2015 v regióne Šariš. V prešovskom kraji, v športovej hale okresného mesta Sabinov sa spolu stretlo 833 pretekárov z 62 klubov z celého Slovenska, aby zistili kto si domov odnesie cenné trofeje. Naši pretekári Terézia Ťažká, Jakub Dundovič  a Vladimír Vilmon obsadili nešťastné 5 miesta. Terézia Ťažká bola vyhlásená ako víťazka Slovenského pohára v kumite v kategórii staršie žiačky. Slovenský pohár je zložený s 3 kôl, s ktorých sa sčítavajú body. Terezka nazbierala 16 bodov a zaslúžene vyhrala svoju kategóriu. V rámci majstrovstiev slovenska sa konalo, taktiež Karate Agility. Je to nová disciplína, v ktorej ide o súťaž šikovnosti, beží sa na čas cez prekážkovú dráhu. Podľa dosiahnutého času sú pretekári zaradení do jednotlivých úrovní. Kategórie sú podelené podľa rokov súťažiacich. Vo vekovej kategórii 5 ročných nás reprezentovala Petra Jenčová popasovala so svojimi súperkami a odniesla si domov bronzovú medailu v Karate Agility.