19th SLOVAKIA YOUTH OPEN v karate bola úspešná, ďalšie body na MS v Jakarte sú vo vrecku.

Ďalším významným podujatím pre karatistov z MP Brezno bol 19. ročník medzinárodného turnaja Youth Cup, ktorý sa konal 30.5.2015 v Bratislave.

Na podujatie prišlo takmer 600 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Egypta, Bieloruska a Rakúska. Turnaj bol určený pre vekové kategórie do 18 rokov. Nebojovalo sa len o medaily a poháre, ale aj o cenné body, ktoré sú pomocným kritériom pri zostavovaní reprezentačného družstva na novembrové Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov, ktoré sa budú konať v Jakarte /Indonézia/.

V športovom zápase kumite je naším najväčším “želiezkom“ Lenka Ťažka /momentálne členka CMK BB/, ktorá svoju kategóriu junioriek jednoznačne vyhrala a je o ďalší krôčik na MS. Taktiež sa darilo našim ďalším „kumiťákom“ a to Tatiane Tapajčíkovej v juniorskej kategórii a Terezii Ťažkej v kategórii staršie žiačky domov doniesli bronzové medaile. Ďakujeme dievčatám za úspešné reprezentovanie Karate Klubu MP Brezno.