Sesterské trio

Karate Klub Milana Piliara ma tréningové aktivity v Brezne. Šéf klubu Peter Jenča spoločne s trénermi Monikou Jenčovou, Andrejou Tapajčíkovou, Ivetou Dupejovou a ďalšími trénermi sa venujú 63 členom klubu v rôznych vekových a výkonnostných skupinách. Klub má troch reprezentantov SR v kumite. V klube trénujú aj “Valašťania“ ako Jakub Dundovič, Terézia Vlkoláčková, Martina Komorová, Lucia Pohorelcová, Zuzka Kučerová, Zuzana Blahútová, Terézia Ťažká, Lenka Ťažká, Peťka Jenčová. V roku 2015 boli najúspešnejšie posledne tri menované športovkyne. Terézia Ťažká je reprezentantkou SR v kumite v kategórii staršie žiačky – pre rok 2015 sa stala majsterkou Európy- Shito Ryu Karate asociácii. Na Svetovom pohári, ktorý sa uskutočnil v Českej republike v meste Hradec Králové skončila na 5 mieste. Na Európskom pohári v Plzni a v Bratislave bola zhodne bronzová. A v neposlednom rade sa tento rok stala víťazkou Slovenského pohára v kategórii staršie žiačky. Lenka Ťažká je reprezentantkou SR v kumite v kategórii junioriek – na majstrovstvách Európy- Shito Ryu Karate asociácii potvrdila svoju formu a v jednotlivcoch vybojovala bronz a v tímoch sa stala majsterka Európy. Je víťazkou svetového pohára v tímoch, kde sa prebojovala až do finále a nemalou mierou prispela k víťazstvu nad reprezentantkami Egypta. Na európskom pohári v Bratislave skončila na bronzovej priečke. V novej disciplíne karate agility:,,Ide o súťaž šikovnosti, kde sa beží na čas cez prekážkovú dráhu. Podľa dosiahnutého času sú pretekári zaradení do jednotlivých úrovní. Kategórie sú podelené podľa rokov súťažiacich,“ vysvetľuje tréner Peter Jenča. Peťka Jenčová sa ako najmladšia členka klubu zúčastnila tento rok na majstrovstvách Slovenska v Sabinove, kde v tejto kategórii medzi 5 ročnými vybojovala bronzovú priečku. V neposlednom rade aj ostatný “Valašťania“ majú na svojom konte medaile z rôznych turnajov. Držme im palce v ďalšej športovej kariére nakoľko Lenka Ťažká už v januári bude bojovať o miestenku na ME, ktoré sa uskutočnia na Cypre 5.-7.2.2016.