Bronz z Majstrovstiev Európy Karate

Pretekári z Karate Klubu Brezno ukončili sezónu 2015/2016 v júni na Majstrovstvách Európy  Shito-ryu karate asociácie. Ešte v máji si museli vybojovať postup na Majstrovstvách Slovenska, kde nastúpili v kumite Terezka Gašperíková, Matúš Gilla, Jakub Dundovič, Matej Čellár, Terézia Ťažká a Marek Dunajský. Na tomto šampionáte si postup na  majstrovstvá Európy shitoryu karate asociácie vybojovali z bronzových priečok Terézia Ťažká a Marek Dunajský.

Majstrovstvá Európy shitoryu karate asociácie sa konali v Nových Zámkoch. V konkurencii 653 pretekárov z reprezentačných družstiev Slovenska, Rumunska, Ruska, Maďarska, Nemecka, Talianska, Bulharska, Anglicka, Moldavy, Bieloruska a Španielska si naši karatisti počínali fantasticky. Keď Marek Dunajský a aj Terezka Ťažká doviezli domov bronz. Obidvaja naši pretekári prispeli k tomu, že sa nakoniec práve Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou turnaja.

Ako prvá do bojov nastúpila Terezka Ťažká v kategórii 12-13 ročných dievčat, ktorá obhajovala Majstrovský titul z minulého roka. Po vyradení pretekárky s Maďarskej republiky a pretekárky z Rumunska sa v treťom kole stretla o postup do finále so slovenskou kolegyňou, s ktorou postup prehrala. O 3. miesto Terezka nastúpila proti nemeckej reprezentantke. Vyrovnaný zápas nakoniec Terezka zvládla 7:3 a tak si domov doviezla bronz.

V kategórii kumite Open nad 35 rokov nastúpil Marek Dunajský proti Rumunovi, ktorý vyhral 5:3, s maďarským pretekárom prehral 4:7 a nakoniec zápas o 3 miesto s talianskym reprezentantom  po dramatickom priebehu vyhral 7:5.

Posledný turnaj sezóny 2015/2016 majú naši karatisti viac než úspešne za sebou. Ich nominácia ako reprezentantov našej krajiny je určite veľkým zadosťučinením. Veľká vďaka patrí mestu Brezno, ZŠ na Pionierskej ulici č. 4 a ostatným našim podporovateľom a fanúšikom za to, že nám vytvárajú vhodné podmienky na trénovanie a reprezentáciu nášho mesta i štátu.

Karate je konečne olympijským športom a po prvý krát sa ukáže v TOKIU 2020. Naši športovci majú ďalšiu motiváciu. Veľmi radi privítame medzi našimi radmi nových členov. Prihlásiť sa môžete v utorok a vo štvrtok počas tréningov na Pionierskej 4 a to od 17,00 hod do 18,30 hod.